Virtuvės baldai pagrindinis
Virtuves baldai Guber

Mediena nuo senų laikų yra be galo svarbi žmonėms. Tai puiki statybinė medžiaga, todėl senovėje išmokę nusikirsti medį žmonės rentėsi savo pirmuosius būstus. Taip pat mediena yra labai populiari baldų sferoje. Tikri mediniai baldai, kvepiantys ir gražiai atrodantys yra tikra puošmena. Ir viskas dėl puikių medienos savybių – tinkamai apdirbus ji yra ilgaamžė, nekenkia žmogui, nes yra natūrali, galima sukurti lengvas ir patvarias konstrukcijas.

Svarbu ir žinoti įvairias medžių rūšis ir savybes, kurios siejasi su jomis, todėl toliau aptarsime keletą populiariausių medienos rušių bei jų savybes.

Pušis

Pušynai daugeliui asocijuojasi su smelinga žeme ir gaiviu miško oru. Šis visžalis medis yra nebrangus, lengvas ir gerai “draugauja” su dažais. Tai taipogi yra ir atsparus lenkimui medis, jį nesunku apdirbti. Pušų minusas yra tas, kad ši mediena yra minkštoka, tad neišvengsite įbrėžimų. Dažnai iš pušų gaminamos įvairios spintos, lovos, neatsisakoma ir kitų baldų

 

Klevas

Klevo mediena yra viena iš tvirčiausių, tad ji naudojama tada, kai ieškoma ilgailaikio patvarumo. Klevo mediena taipogi yra gerai prieinama ir nėra labai brangi. Klevo mediena naudojama tuose balduose kur galima dažna trintis – tai gali būti stalai, kėdės ir kt.

 

Ąžuolas

Girių karalius – ąžuolas neveltui yra taip vadinamas. Tai itin tvirta ir stipri mediena. Iš ąžuolo gaminama įvairiasia baldų gama. Ši mediena yra ir sunki, tad reikėtų į tai atsižvelgti renkantis ąžuolinius baldus. Ąžuoliniai baldai yra brangesni už kitus paminėtus. Lyginant su pušimi ąžuolas daug atsparesnis skilimui.

 

Tinkamiausia baldams mediena yra tik subrendusi – medžiui turi būti virš 50 metų. Taipogi galime paminėti ir tai, kad medinius baldus galima atnaujinti ir jie iš naujo sublizgės jūsų būste. Taip, kad jeigu nusprendėte akmenį ar metalą iškeisti į medį tikrai nenusivilsite. Mediniai baldai turi daug pranašumų. Šiais laikais yra įvairių medienos gamybos ir apdirbimo technologijų, kuriamos įvairios medienos ploštės kurios pasižymi geromis savybėmis baldams bei būsto interjerui. Stalai, spintelės, lovos, komodos, vonios baldai – pasirinkę medieną nenusivilsite.